Zapory drogowe

Szlaban jest jednym z kilku urządzeń które umożliwia zautomatyzowanie kontroli dostępu na obiekty, parkingi i inne obiekty które z jakichś przyczyn muszą być odseparowane z zewnątrz. Innymi urządzeniami które mogą spełniać tą funkcję są na przykład: automatyczne bariery łańcuchowe, bramy z odpowiednią automatyką do bram przesuwnych lub skrzydłowych. Jednak w zdecydowanej większości przypadków są one wolniejsze, droższe (przy sumarycznym zestawieniu napędu, bramy, montażu) i umożliwiają mniejszą ilość otwarć dziennie bez przeciążania urządzeń.

 

Szybkość oraz możliwość intensywnego używania, to główne cechy, które powodują że zdecydowana większość osób wybiera szlaban.

 

Podstawowe parametry jakie powinny decydować o doborze szlabanu to:

 

  • ilość cykli dziennie, tzn. ile razy dziennie szlaban będzie otwierany i zamykany. Jeżeli jest to bardzo zmienna ilość to pod uwagę można wziąść okres tygodnia lub miesiąca,
  • szerokość drogi do której dobiera się szlaban,
  • czas otwarcia szlabanu. Parametr ten ma znaczenie przy dużym natężeniu ruchu, np. na parkingach. W innych przypadkach nie jest tak ważny. Wacha się w granicach od 1 s. (najszybsze modele) do kilkunastu sekund (szlabany o długości ramienia rzędu kilku lub nawet kilkunastu metrów). Generalnie im dłuższy ramię tym dłuższy czas otwierania.

 

Dostępne są dwa rodzaje rozwiązania napędu:

 

  • Szlabany elektromechaniczne - głównymi elementem szlabanu jest motoreduktor składający się z silnika (zasilanego napięciem 230V lub 24V) oraz przekładni ślimakowej (samoblokującej). Szlabany elektromechaniczne nie wymagają specjalnych czynności konserwacyjnych, ale przy intensywnym użytkowaniu zalecane jest dokonywanie okresowych przeglądów. Szlabany elektromechaniczne są rozwiązaniem najbardziej ekonomicznym.
  • Szlabany elektrohydrauliczne - rzadziej stosowane w Polsce ze względu na konieczność dokonywania okresowych czynności konserwacyjnych, a tym samym droższym kosztem użytkowania. Szlabany hydrauliczne z racji swojej konstrukcji wymagają częstszej opieki serwisowej. Szlabany hydrauliczne posiadają jednak dłuższą żywotność niż szlabany elektromechaniczne.

 

 

TOP Class

-> -> -> Globalna korporacja z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, zatrudnia ponad 2000 pracowników i obsługuje klientów w ponad 100 krajach. HID jest częścią grupy ASSA ABLOY. Linia produktów kontroli dostępu firmy HID to pełen pakiet czytników, kontrolerów i kart wspierających takie technologie jak: iCLASS, SmartID, HID Prox, Indala Prox; działających na częstotliwościach 13.56MHz oraz 125kHz. Każdy produkt HID jest zbudowany w oparciu o otwartą architekturę. HID jako pierwszy wprowadził na rynek sieciową kontrolę dostępu EDGE. -> -> -> The largest manufacturer of contactless access control readers and cards for the security industry, HID Global has shipped over 250 million credentials to customers worldwide. For more information on HID, visit www.hidglobal.com. HID Global is an ASSA ABLOY Group company

Translate