Realizacje » System nadzoru magazynu samoobsługowego

Firma chomtech.pl na zlecenie jednej z korporacji medialnych zaprojektowała i wdrożyła system nadzoru magazynu samoobsługowego kamer reporterskich. Celem inwestycji było usprawnienie i usankcjonowanie odpowiedzialności za mienie którym operatorzy wymieniali się wraz ze zmieniającymi się zadaniami.

 

 

 

Wprowadzenie
Firma chomtech.pl na zlecenie jednej z korporacji medialnych zaprojektowała i wdrożyła system nadzoru magazynu samoobsługowego kamer reporterskich. Celem inwestycji było usprawnienie i usankcjonowanie odpowiedzialności za mienie którym operatorzy wymieniali się wraz ze zmieniającymi się zadaniami. Przed instalacją systemu nie było dokładnie wiadomo kto i kiedy pobrał a kiedy zwrócił sprzęt do magazynu samoobsługowego do którego miało dostęp kilkadziesiąt osób. Dodatkowo operatorzy kamer mieli świadomość braku możliwości kontroli ich działań w związku z czym dochodziło do sytuacji krytycznych w których sprzęt znajdowano przypadkiem na terenie firmy poza magazynem bez wiedzy kto był odpowiedzialny za pozostawienie go w przypadkowym miejscu. Analiza kosztowa wykazała, że zastosowane obsługi znacznie podnosiłoby koszt działania takiego magazynu nieefektywnie wykorzystując czas pracy magazyniera (100% dobowej dyspozycyjności obsługi - przy incydentalnym wykorzystaniu magazynu - kilka razy dziennie).

 

Rozwiązanie techniczne
Cały sprzęt został oznakowany elektronicznie w sposób pozwalający precyzyjnie elektronicznie identyfikować każdą kamerę, dodatkowo drzwi do magazynu objęto elektroniczną kontrolą dostępu poprzez specjalne czytniki identyfikatorów sprzętu i ludzi. Fakt otwarcia drzwi jest rejestrowany przez kamery zainstalowane w taki sposób aby fotografować osoby wchodzące i wychodzące oznaczając zdjęcia elektronicznie znacznikiem osoby i sprzętu który był przenoszony przez przejście - czy wydanie, czy zwrot.

 

Korzyści
Zdyscyplinowanie pracowników do stosowania się do procedur pobierania i zwrotu z magazynu
Pewne i szybkie ustalenie odpowiedzialności za sprzęt w każdym odcinku czasu
Szybkie lokalizowanie sprzętu (przypisane do osoby: numer telefonu, mail)
Możliwość zdalnego nadawania i zabierania uprawnień pracownikom do wejścia do magazynu
Gromadzenie szczegółowych informacji o historii pobrań sprzętu wraz z wideorejestracją

  • jaki sprzęt
  • data i godzina pobrania
  • data i godzina zwrotu
  • osoba pobierająca
  • zdjęcia osoby wchodzącej i wychodzącej z magazynu
  • możliwość wyszukania historii pobrań i zdjęć: po numerze seryjnym sprzętu, osobie, dacie

 

Feedback
Po ok. pół roku korzystania, użytkownik systemu stwierdził że 100% zamierzonych celów wdrożenia zostało osiągniętych. Po kilkukrotnych interwencjach na podstawie zapisu z systemu udało się szybko zdyscyplinować wszystkich operatorów do zachowania należytych procedur pobierania i zwrotu, które dają gwarancję minimalizacji ryzyka występowania sytuacji krytycznych. 

 

 

 

Potrzebna oferta? Napisz.

TOP Class

-> -> -> Globalna korporacja z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, zatrudnia ponad 2000 pracowników i obsługuje klientów w ponad 100 krajach. HID jest częścią grupy ASSA ABLOY. Linia produktów kontroli dostępu firmy HID to pełen pakiet czytników, kontrolerów i kart wspierających takie technologie jak: iCLASS, SmartID, HID Prox, Indala Prox; działających na częstotliwościach 13.56MHz oraz 125kHz. Każdy produkt HID jest zbudowany w oparciu o otwartą architekturę. HID jako pierwszy wprowadził na rynek sieciową kontrolę dostępu EDGE. -> -> -> The largest manufacturer of contactless access control readers and cards for the security industry, HID Global has shipped over 250 million credentials to customers worldwide. For more information on HID, visit www.hidglobal.com. HID Global is an ASSA ABLOY Group company

Translate