Realizacje » Elektroniczny strażnik 24 godziny na dobę w Krakowie

Straż Miejska Miasta Krakowa postawiła na innowacyjność i postanowiła skorzystać z najnowszych rozwiązań technologicznych w walce z nieprzestrzeganiem prawa. Aby sprawniej ujawniać wykroczenia i zapobiegać wybrykom chuligańskim czy innym niepożądanym zdarzeniom, wzmogła nadzór, nie angażując przy tym dodatkowych funkcjonariuszy.

 

Mobilny system monitoringu oparty o technologię IP stał się nowym narzędziem w walce z wykroczeniami i przestępczością.

 

Walka z przestępczością może być prowadzona na różne sposoby. Metoda, w której wykorzystuje się technologię wspierającą wysiłki człowieka, okazała się znakomita, a jej efekty przerosły nasze oczekiwania. Z pewnością będziemy starali się prowadzić tego typu działania na większą skalę. Wierzę też, że funkcjonariusze Straży Miejskiej z innych miast skorzystają z naszych doświadczeń.” Marek Anioł, Rzecznik Prasowy Straży Miejskiej Miasta Krakowa.


W pojazdach służbowych Straży Miejskiej zainstalowano kamery Axis Communications. Samochody te są normalnie wykorzystywane podczas służby, natomiast - pozostawione na parkingu czy w innych miejscach szczególnie niebezpiecznych - pozwalają dodatkowo rejestrować zdarzenia i ujawniać sprawców.


Od momentu zainstalowania kamer w samochodach Straży Miejskiej rok temu, funkcjonariusze zyskali nową skuteczną broń umożliwiającą podejmowanie im działań w miejscach, w których najczęściej dochodzi do popełniania czynów zabronionych. Mobilność wspomnianego sprzętu powoduje, iż planowanie i podejmowanie działań przez funkcjonariuszy odbywa się elastycznie, z uwzględnieniem bieżących potrzeb. Ponadto, sprzęt wykorzystywany jest do rozwiązywania bieżących problemów w różnych miejscach w mieście.

 

Tekst źródłowy: http://www.axis.com/pl/success_stories/viewstory.php?case_id=1105

 

 

Więcej informacji

TOP Class

-> -> -> Globalna korporacja z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, zatrudnia ponad 2000 pracowników i obsługuje klientów w ponad 100 krajach. HID jest częścią grupy ASSA ABLOY. Linia produktów kontroli dostępu firmy HID to pełen pakiet czytników, kontrolerów i kart wspierających takie technologie jak: iCLASS, SmartID, HID Prox, Indala Prox; działających na częstotliwościach 13.56MHz oraz 125kHz. Każdy produkt HID jest zbudowany w oparciu o otwartą architekturę. HID jako pierwszy wprowadził na rynek sieciową kontrolę dostępu EDGE. -> -> -> The largest manufacturer of contactless access control readers and cards for the security industry, HID Global has shipped over 250 million credentials to customers worldwide. For more information on HID, visit www.hidglobal.com. HID Global is an ASSA ABLOY Group company

Translate