Chomguard Security

Program Chomguard Security (CGS) jest specjalistyczną aplikacją do zarządzania systemem bezpieczeństwa obiektu. W zależności od wersji CGS może zarządzać: kontrolą dostępu, rejestracją czasu pracy, wydrukiem przepustek,telewizją dozorową, systemem alarmowym.

 

Chomguard security jest systemem modułowym przeznaczonym do zarządzania bezpieczeństwem i automatyczną identyfikacją dowolnej wielkości obiektu lub obszaru podlegającemu ochronie. System jest odpowiedzialny za sterowanie, monitorowanie i wizualizację oraz zbieranie i zapis danych z podsystemów. Integrując je w jednej czytelnej dla użytkownika aplikacji. System pozwala na zarządzanie (w zależności od zastosowanych modułów) urządzeniami wchodzącymi w skład ochrony technicznej obiektu. Chomguard security stanowi wsparcie dla służb odpowiedzialnych za ochronę i osób zarządzających obiektem.

 

Schemat ideowy systemu Chomguard Security.

 

Budowa systemu ma charakter otwarty i pozwala na zakup dowolnego modułu systemu (np. kontroli dostępu) wraz z potrzebnymi urządzeniami. Następnie po pojawieniu się potrzeby wdrożenia kolejnych systemów. Instaluje się następne moduły.

 

Podstawową funkcją programu, pozwalającą na zarządzanie bezpieczeństwem obiektu jest wizualizacja zdarzeń. Aplikacja Chomguard security w czasie rzeczywistym pokazuje zdarzenia na monitorze komputera i wywołuje zdefiniowane przez użykownika akcje. Odtwarza sygnały akustyczne - nagrane informacje o zdarzeniu, wyświetla informację graficzną - poprzez dynamicznie zmieniające się ikony oraz wyświetlenie szczegółowej informacji o alarmie w osobnym oknie z procedurą postępowania. Program monitoruje szybkość reakcji użytkownika na zdarzenie alarmowe i w przypadku przedłużającego się braku reakcji może przesłać informację o alarmie do innych jednostek. W systemie rozróżniane są różne typy zdarzeń: od podstawowych technicznych o stanie urządzeń, poprzez informacje robocze o aktualnie wykonywanych przez poszczególne podzespoły systemu zadaniach i statusach, a do informacji alarmowych (alarm napadowy,alarm włamaniowy, zbyt długo otwarte drzwi, próba użycia nie uprawnionej karty, itp.).

 

Elementy wizualizowanych podsystemów przedstawione są na wizualizacji w postaci aktywnych punktów rozmieszczonych na planach obiektu. Sposób przedstawienia danego planu jest dowolny wg potrzeby użytkownika. Można włączyć wszystkie podsystemy na wizualizacji bądź każdy z nich w dowolnej kolejności. Jako podkłady do planów obiektu mogą być zastosowane pliki rastrowe (np. bmp, tif, jpg) lub wektorowe.

 

Cechy programu:

 • praca w kontekście wielu jednostek, jednostki głównej lub podrzędnych, 
 • pełny anti passback,
 • praca w sieci: LAN, WAN, Ethernet, przeglądarce internetowej,
 • praca z bazami: SQL, Oracle,
 • systemy operacyjne: Windows, Linux,
 • praca z urządzeniami SD-108, SD-560, SD-660, IKR, Avanguard (KD), APER, Dallmeier, AXIS, Bosch (CCTV), DSC, Satel (SSWiN), SD-1660, SD-110, SCR05 (RCP),
 • współpraca z oprogramowaniem: Kali, Teta 2000, SAP, Symfonia, CDN Optima, Simple.
 • interface CGSweb dla zdalnego dostępu do systemu

 

Korzyści:

 • integracja systemów bezpieczeństwa technicznego w obiekcie,
 • możliwość dostosowania aplikacji do indywidualnych wymagań Klienta,
 • intuicyjna obsługa,
 • możliwość podzielenia na utonomiczne moduły,
 • generator raportów.

TOP Class

-> -> -> Globalna korporacja z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, zatrudnia ponad 2000 pracowników i obsługuje klientów w ponad 100 krajach. HID jest częścią grupy ASSA ABLOY. Linia produktów kontroli dostępu firmy HID to pełen pakiet czytników, kontrolerów i kart wspierających takie technologie jak: iCLASS, SmartID, HID Prox, Indala Prox; działających na częstotliwościach 13.56MHz oraz 125kHz. Każdy produkt HID jest zbudowany w oparciu o otwartą architekturę. HID jako pierwszy wprowadził na rynek sieciową kontrolę dostępu EDGE. -> -> -> The largest manufacturer of contactless access control readers and cards for the security industry, HID Global has shipped over 250 million credentials to customers worldwide. For more information on HID, visit www.hidglobal.com. HID Global is an ASSA ABLOY Group company

Translate